Pomoc w założeniu i prowadzeniu działalności gospodarczej

Przygotowując się do rozpoczęcia działalności gospodarczej warto poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z czym przyjdzie nam się zmierzyć oraz w jaki sposób zadbać o promocję firmy.

Problemy związane z trafnym wyborem formy opodatkowania najlepiej pozostawić księgowym (zachęcamy do skorzystania z naszych usług księgowych). Pomożemy w wyborze tak, aby forma opodatkowania była jak najbardziej korzystna,  poprowadzimy twoją księgowość oraz będziemy prowadzić rozliczenia z ZUS.

Pomoc w założeniu i rozwoju firmy świadczy także Miasto Poznań, które ma do zaoferowania szereg darmowych szkoleń. Szkolenia są organizowane przez Ośrodek Doradczo-Szkoleniowy działający od 1 stycznia 2012 r.  przy Wydziale Działalności Gospodarczej i Rolnictwa UMP. Zadaniem ośrodka jest organizacja i prowadzenie różnorodnych programów wsparcia dla osób planujących rozpoczęcie działalności i firm sektora MŚP.

SZKOLENIA – LUTY 2016

osrodek-nowe logo

  • 15.02.2016 – Wizerunek w biznesie – podczas szkolenia dowiesz się m.in. jakie znaczenie w biznesie odgrywa wizerunek, jak rozpoznać swoją sylwetkę i dopasować do niej ubranie, jak ukryć mankamenty i podkreślić atuty sylwetki oraz jak wyrazić osobowość w pracy, zachowując profesjonalizm
  • 17.02.2016 – Windykacja roszczeń – w trakcie szkolenia omówione zostaną takie zagadnienia jak: moment wymagalności roszczenia, sposób naliczenia odsetek, sposoby zabezpieczenia roszczeń, postępowanie wobec dłużnika przed wszczęciem postępowania sądowego, przebieg postępowania sądowego, przebieg postępowania egzekucyjnego
  • 23.02.2016 – Zakładanie i prowadzenie działalności gospodarczej – wprowadzenie do tematu „własnej firmy” – jeśli masz pomysł na biznes, ale nie wiesz jak rozpocząć prowadzenie własnej działalności gospodarczej weź udział w szkoleniu i dowiedz się w jakiej formie prawnej możesz prowadzić działalność, jak krok po kroku zarejestrować firmę, gdzie szukać źródeł finansowania działalności, czy też jakie są najważniejsze prawa i obowiązki przedsiębiorcy.

Zapisy na szkolenia: tel. 61 878 4956, e-mail – aneta_krzyszczuk@um.poznan.pl

Aktualny wykaz szkoleń dostępny jest zawsze na stronie Poznań Biznes Partner

Udział we wszystkich szkoleniach jest bezpłatny!